Cho-Oyu

Napsal Super User. Posted in Dynamo 40

Cho-Oyu podzim 1995 (L.Drda)

Na podzim roku 1994 se s určitým zpožděním opět objevil v Bezuchově pošťák s nejlepším horolezeckým plátkem na světě MONTANOU. Jelikož už delší dobu nejsem v této rodině jediným čtenářem tohoto žánru, musel jsem s klidem nerváčka počkat, až si syn přečte své oblíbené rubriky co nového ve světě překližek a skalek, kde je v prodeji nejlacinější a zaručeně nejlepší magnesium, o kolik čísel menší se budou v příštím roce nosit lezečky a o kolik stovek budou dražší, kdo nabízí nejlepší pytlíky a podobně.

Himaláje 1994

Napsal Super User. Posted in Dynamo 40

Himaláje   1994 - část druhá - za Anapůrnou   (Matoušek)

V první polovině putování po Nepálu se nám podařilo přejít z Pokhary turisticky nenavštěvovanými částmi a v posledním týdnu i zcela pustými oblastmi přes sedlo Namun Bhanjyang La (kolem 5000 m) a sejít na klasickou trekovou cestu kolem Anapůrny. Zde začíná v podstatě druhá část našeho putování.

Grossglockner

Napsal Super User. Posted in Dynamo 40

V červenci 1995 se Laďa Drda, Olda Matela, Pavel Frydrych, Pavel Kolařík, Oťa Neradil, Víťa a Dan Zedkovi zúčastnili výpravy na Grossglokner. Do rakouského Kalsu jsme se přepravili dvěma osobními automobily.