Devadesátka

Napsal Super User. Posted in Dynamo 40

Devadesátka - tentokrát na kolech.

 

    Jelikož poslední zimy jsou špatné se sněhem a přejezd devadesátky na lyžích bývá výjimkou,vznikla myšlenka uskutečnit přejezd na horských kolech.Poprvé se tato myšlenka realizovala v roce 1994.Jelo se v pátek 1.7.1994 za krásného počasí a ideálních podmínek.Akce se zúčastnilo devět lidí a osmi se podařilo dojet až na Rusavu,kde je cíl.Jardovi Lacnému se podařilo tak nešťastně spadnout že si zlomil klíční kost při sjezdu ze Sulova a byl odvezeno nemocnice.

GRAND JORAS 1995

Napsal Super User. Posted in Dynamo 40

GRAND   JORAS 1995

23.3 až 2.4.1995.

Láďa Drda, Jiří Kasperlík, Pavel Matoušek, Víťa Zedek

 

            Nikdy jsem neměl s češtiny lepší známku než trojku. Proto mi mnou psaný článek do tohoto senzačního časopisu připadá spíš jako výsměch všem slohovkářským estétům. Nicméně stalo se, omlouvám se dopředu a slibuji, že se budu snažit. Rostopím tedy kamna, navařím čaj, usednu i s kocourem Matesem na klíně, zapálím voňavou tyčinku a za svitu petrojejky zvěčňuji na list papíru hrdinství a neskrotnou touhu čtyř statečných mužů, kteří se na jaře roku tisícíhodevětstéhodevadesátéhopátého pokoušejí zdolat přeslavný Alpský štít Grand   Joras.

Alpy 1995

Napsal Super User. Posted in Dynamo 40

Výprava do oblasti Courmayeru v létě 95 probíhala v časovém presu a původní sestava se stále zmenšovala.Konečně ve čtvrtek 27.7.1995 jsme vyjeli pouze tři - Laďa Drda,Ota Neradil a Old.Matela.Po dvoudenních zážitcích z cestování Rakouskem, Švýcarskem a Itálijí jsme se v sobotu objevili na tábořišti