Vtáčník – Hrádok

Napsal Super User. Posted in Dynamo 43

Kdo by ho neznal? Starý andezitový lom, na jih orientovaná, asi 100 – 130 metrů vysoká a asi 200 metrů dlouhá stěna, s několika moc cestami obtížností IV až asi IX.

Vtáčník

Letos jsme se tam poprvé podívali na začátku dubna. Vše bylo ještě po zimě docela ospalé, nikde zelený lísteček. Jenom bylo slyšet všelijaký zpívající ptáky, starý listí na stromech jak větrem šustilo, ještěrky už lezly po skále nahoru a dolů. Celá Bystrčianská dolina vypadala dost smutně. Ale počasí nám přálo pěkný den, bylo teploučko, v triku s dlouhým rukávem to nešlo.

Vtáčník

S kamarádem jsme tam vzali dva nováčky, kteří si poprvé „sáhli“ na pořádnou skálu, poprvé si vyzkoušeli vícedélkovou cestu, poprvé zažili ten pocit, jaké to je na štandu, když v něm třeba sedíte a pod váma už je opravdová „díra“. Bylo to úžasný, zavzpomínala jsem, jaký to bylo, když jsem tady byla úplně poprvé. A taky tady jsem úplně POPRVÉ vyváděla svoji PRVNÍ cestu!!!, která je ze všech cest úplně nejkrásnější a nejlezenější cetou, Vzdušná IV+. Na ni se pokaždý musí vystát fronta. Ale pod nohama se mi důlek ještě zatím neudělal.

Vtáčník Vtáčník

A protože nám tento víkend (1.-3.5.) počasí k lezení v Adršpachu nepřálo, zvolili jsme zas Vtáčník. Bylo úžasně, celé 3 dny počasí luxusní, celé tři dny prolezené, už ani nespočítám, kolik stovek metrů jsme za ty dny nalezli !!!

Vtáčník

Všechno už bylo krásně zelené, ne, jako před měsícem. Ještěrek běhalo po skále ještě více. Voda v potoku děsně ledová, pokaždý jsem myslela, že mi odpadnou části těla, který jsem si tam smočila :) A taky těch šutrů, co mi kolem uší shora proletělo. Fuuuuuuj, největší strach. Njn, bylo narváno, spousta lezců, vždycky to bylo natěsno. A stanů pod stěnou bylo taky až až. Připadali jsme si jako v Polsku, jen jedna partička z Ostravy, nějaká partička Slováků a zbytek samej Polák Konverzace vázla J. Tentokrát nás bylo 5. Tři z nás lezli na Hrádku poprvé. Za tři dny jsme tam toho stihli vylézt docela dost. Lezli jsme na pohodu, zádný spěch, prostě užívačka, nááádhera, a k tomu to počasí smažící. Když tam člověk zůstává na celý víkend, má to velkou výhodu, že přes poledne, kdy je největší horko, se lézt nemusí, odpočívá se, ale zato se leze až skoro do západu slunka. Páteční večerní táboření a družba s Polákama pro některý nedopadla nějak moc dobře, ale všechno bylo asi tak kvalitní, že nikomu nic nebylo, a ráno jsme všichni zvesela běželi pod stěnu. Sobotní večírek už nebyl tak velký, jen někteří posedávali u ohně a opíkali do pozdních hodin.

Vtáčník

Chichi, ani u nás není, ani široko daleko, ale pod skalama na Vtáčníku byl rozkvetlý strom. Jabloň snad? Ale kde se tam vzala 1.5.? V té divočině? Přelud ani úpal to nebyl! Úžasný, tak letos zas ještě neuschnu !

Vtáčník

Takže doufám, že se domluvíme a společně tam brzy, brzy, brzy vyrazíme !!!

Dany