Poprvé v životě v Nízkých Tatrách

Napsal Super User. Posted in Dynamo 43

Ahoj kamarádi,

tak konečně jsem měla příležitost omrknout Nízký Tatry !!! Poprvé v životě v Nízkých !!!!! A na skialpech :)Plány začaly ve čtvrtek o půlnoci, od Malé Fatry přes Velkou Fatru, pak další návrh, že vezneme všechen vercajk a uděláme průzkum ve Vysokých Tatrách. Jenže podmínky byly nepříznivý, Tatry totálně zasypaný sněhem, nebylo vidět kousku skály. Toliko sněhu !!!!!!! A "čtverka", tak akorát pro sebevrahy .))) A tak nakonec jsme skončili v Nízkých :)
Vyrazilo nás tentokrát 5. Všichni jsme se s obrovskýma lezeckýma báglama narvali do Octavie, ne "kombika", nikdo tomu věřit nechtěl, ale vešli jsme se. Pět párů lyží si hovělo v rakvi. Byli jsme 2 dvojky, pro případný lezení a pátej člověk, kamarádova manželka, jako velitel dopravy a sjezdař :)


Dopadlo to vše tak, že nás velitelka vysadila na Čertovici a odjela si lyžovat na Chopok, kde byl náš skoro cíl. A tak my vyrazili po hřebenu, přes Štefaničku, zdolali jsme Ďumbier, pak po krásným sjezdu vyfuněli, to už opravdu vyfuněli, na Chopok a pak při čelovkách sjeli dolů, na sever, do Zahrádek. Nejvíce jsme si užívali toho "nočního" sjezdu, to už měly před náma rolbičky pěkně upravený, a tak se to nádherně fičelo aj po černé sjezdovečce dolů, po krásným, novým "manžestru" :) Mno, akorát trasa byla trošku delší, než jsme si mysleli. Tohle by bylo ideální tak na dva dny, s přespáním na chatě, aby jsme si toho více užili, myslím těch Tater. To si musím ještě někdy zopakovat.


Sněhu bylo všude moře. Na sobotu byla vyhlášená "čtverka", ale hřeben byl opravdu bezpečný, "vytyčkovaný". Akorát že v některých místech tyčky moc vidět nebyly, kolik tam bylo sněhu. Bylo nádherně, slunko žhavilo, teplota se držela dost pod nulou a foukal severák. Takže některý místa na hřebenu byly docela vyfoukaný, a vyfoukaný to bylo po dost velké vichřici, která tam řádila ke konci pracovního týdne. Takže nejlíp byl na tom kamarád, který z batohu vytáhl haršajzny. Ale moc si jich neužil. Jinak sníh úžasný :) Hřeben byl docela "zvlněný", do kopce, z kopce, furt dokola. A tak to nemělo cenu pořát sundávat pásy a zas je nasazovat. A tak jsme v některých místech pěkně "škvařili". Chudáci pásy, dostaly zabrat !!!! Pak nakonec proběhla kontrola, komu se nejvíce třepí :((((. Z Ďumbieru jsme pásy sundali, sjezd byl dlouhý, ale krásný. Dole v sedle zas nasadili a funěli na Chopok. Po celou dobu jsme měli nádherný, kochací výhledy. Ovšem nejkrásnější byly v pozdním odpoledni, kdy mraky byly dole, pod náma a my slintali nad krásou Vysokých a Západních Tater !!! Taková nádhera!!! To člověk ani nevnímal ani tu šílenou zzzzimu. A už zas bylo do placu vypuštěno tolik nových plánů, co se spáchá ve Vysokých. Úplně jsme se rozplývali nad tou nádherou hor a kopců. Z Chopku hodně po 18. hodině jsme se pokochali Malou Kriváňskou Fatrou a s kamarádem zavzpomínali, jak jsme se měli nádherně minulou sobotu :)))) Zamávali jsme Kriváni, Rozsutci a dalším a poslali jsme pozdrav a vzkaz, že se na ně brzy přijedeme zase podívat (já už tuhle zimu počtvrté) !!!

Po sjezdu dolů nás dole čekal vůz :) , krásně vytopený, a tak celí zmožení jsme se odvezli dál od Nízkých Tater.

Tak a zima ještě nekončí, všude dostatek sněhu !!! Tak neváhejme !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mám objednané na víkend zas super počasí !!! Snad kamarád nezapomene včas zaplatit fakturu :(
Dany