Devadesátka 2003 aneb letos první žena ve Vsetíně

Napsal Super User. Posted in Dynamo 43

Sobota 22.února

(sepsal Matoušek)

     Letošní zima (celkem skoupá na sníh) k devadesátce příliš příznivá nebyla.

Proto také ještě ráno, v den odjezdu, bylo nahlášeno jen 5 lidí. Ostatní zdůvodňovali svojí neúčast různě, zejména nenajetými kilometry, špatným sněhem, nevhodnými podmínkami na hřebeni. Přesto se nakonec na startu sešlo hojných 9 lidí a všichni dojeli. A to i přesto, že někteří (Šofr)byli letos poprvé na běžkách a další neměli najeto ani těch 90 km celkem. Je to vlastně v dlouhé historii devadesátky poprvé, že při startu více jak 3 osob dojeli všichni. To napovídá, že to se sněhem a podmínkama nebylo špatné, nebo že se sešli jen opravu zdatní účastníci a nebo obojí.

     Letošní devadesátka se jela podle loni ověřeného scénáře, tedy z Bystřice byl vypraven tranzit, který účastníky dovezl na start. Odjezd z Bystřice ve 3 hodiny ráno. Většinu pak dobírá ve Val.Meziříčí a Olga je naložena až těsně před startem.

     V Ostravici jsme 4.50, oproti loňsku na správném místě. Na vrcholu Lysé jsou i ti poslední před půl 7. Protože je již pokročilý únor, světla spousty. To se hodí i celou cestou. Přestože byly značné obavy ze sněhu a stopy, zejména část na Bumbálku mě příjemně překvapila. Hned od startu se vytvořily 3 trojky. Rychlá (Pavel Drda, Lukáš a Ondřej Hrazdírovi), standardní (Frydrych, Stavinoha, Češek) a uzavírací (Olga, Šofr a já).Celý přejezd probíhal v poklidu a bez výjimečných událostí, ba dokonce až velmi překvapivě v pohodě. Pouze sjezd do Vsetína byl ke konci s malým množstvím sněhu.

     Rozestup mezi skupinami nastal již na startu a pak se vylepšoval. První skupina byla již v 17 hodin ve Vsetíně, druzí na Cábu a poslední na Čartáku. Dojeli ale všichni.  

Účastníci:

P. Češek, Pavel Drda, Lukáš a Ondřej Hrazdírovi, Pavel Frydrych, Pavel Matoušek, Olga Nováková, Jiří Stavinoha a Pavel Šofr.