Devadesátka 2002 aneb letos první ve Vsetíně

Napsal Super User. Posted in Dynamo 43

Sobota 12.1.2002

(sepsal Matoušek)

            Letošní devadesátka se jela po roční odmlce. Sněhové podmínky dovolovaly jet již poměrně brzo a při dostatečném množství sněhu. Kvalita sněhu se ovšem s přibližujícím se termínem zhoršovala, ale nakonec nebyla zejména v druhé půlce špatná.

            Začátek proběhl téměř dle pánu. Tranzit vyjel z Bystřice ve 2:30 ráno, já (Mates) + Olga + Pavel Šofr + Zbyňa o něco dříve autem. Mates a Olga jeli rovnou z plesu asi v 1:30 ze Šternberka, Zbyňu a Šofra naložili v Olomouci. Ke spojení došlo ve Valašském Meziříčí. Odsud již jedeme všichni tranzitem. Nocí a zimou nás vezli (kodrcali) na start. Řídil Frydrych, navigoval Pavel Frydrych. Pak nás v noci a mrazu vysadili na startu. Po chvíli jsme se zorientovali, byli jsme někde pod Lysou, ale v jiném údolí. A jelikož auto bylo již fuč, nezbylo, než si trasu prodloužit o několik km pochodem na normální start. Časový náskok proti běžným startům se tak dost vypařil. Dále to však již probíhalo dobře a tak za svítání jsme již byli na Lysé. Právě otvírali hospodu a tak jsme se trošku zdrželi. Vyjíždí se postupně. Sníh nic moc, místy zmrzlý, ale ještě to ujde.

            Nedlouho za Lysou Jura láme lyži a pak se posouvá až na Konečnou a tam končí. V zadu jede skupinka Olga, Šofr, Mates. Nejedeme dlouho. Za Bílým Křížem se Olze podařilo zapíchnou špičku tak nešťastně, že něco v kotníku povolilo a je po jízdě. Pavel     a Pavel + Olga se pak různým způsobem dopravují někde před Konečnou, kde se našel chatař ochotný odvést nás dolů. A tak jedeme do Ostravice a pak vlakem postupně až do Valmezu. Šofr pokračuje vlakem domů, já + Olga jedeme do nemocnice ve Vsetíně. Jsme tak první ve Vsetíně! (bohužel ne na lyžích).

Po drobných zmatcích mezi nemocnicí a pohotovostí je nakonec zjištěno, že noha je prasknutá v kotníku. Následuje sádrování a je po dalším ježdění na běžkách. A tak jedeme zkontrolovat situaci na Cábu alespoň autem, neboť podle telefonických zpráv by tam někteří již měly být a jiní dojet.

Mezi tím jízdu ukončil Zbyňa na Třeštíku. Pavel Drda, Lukáš a Ondra Hrazdírovi jsou již za světla na Cábu, pokračují na Dušnou, ale pak se jim nechce do Vsetína, odkud není již odjezdu a jedou z Dušné autobusem domů.

            Stavka, Pavel Češek jsou na Cábu po 19 hodině, Pavel Frydrych a Josef Drda přijíždějí na Cáb asi v 21 hodin. To již tam ale sedím já a Olga a tak tam sedíme a posilujeme se. Kolem 10 jedu s Pavlem Drdou a Olgou do Bystřice, tam je vysadím a vracím se do Vsetína, kde na nádraží vyzvedávám Stavku, Češka a Frýďu – vlastně jedinou trojici která to dojela celé. Po půlnoci jsme již opět v Bystřici.

Účastníci :

Pavel Frydrych, Jiří Stavinoha, Josef Drda, Pavel Šofr, Olga Nováková, Pavel Češek, Pavel Drda, Jiří Hradil, Lukáš Hrazdíra, Ondra Hrazdíra, Zbyňa Hradílek, Pavel Matoušek.

E-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.