Matelování - 25. DOLOMITENLAUF

Napsal Super User. Posted in Dynamo 42

Na výroční schůzi HO Bezuchov 1996 se domluvila skupina členů na ůčasti pětadvacátého ročníku běhu na lyžích Dolomitenlauf. Přihlášky byly poslány před koncem roku a nezbývalo pouze natrénovat nějakou tu stovku kilometrů na sněhu a těšit se na výlet. Ale jak se blížil termín odjezdu, tak začali odpadat jednotliví účastníci, pro nemoc, práci, až jsme zbyli pouze tři - Milan Kopřiva, Rosťa Klaus, O.Matela. Aby jsme obsadili auto přibrali jsme Lídu Bernátovou, která sice nebyla přihlášena, ale závod jela na přihlášku J.Pohanky, který nám onemocněl.

Vlastní závod se jel 19.1.1997 v neděli a my jsme vyjeli v pátek 17.1.1997, aby jsme si zalyžovali na kvalitním sněhu.

Alpy nás přivítaly krásným počasím a výborně připravenou tratí, která se prodloužila proti minulým ročníkům na 65 km. Sobotu jsme využili na trénink a prohlídku Lienzu, který se na tu slávu patřičně vyzdobil, protože se jednalo o jubilejní ročník. Závod startoval v neděli v 9.30h hromadným startem za krásného, ale mrazivého   počasí - 8oC. Tempo po startu bylo samozřejmě pekelné, jak se sluší na závod, který jede většina bruslením. Ti první vydrželi tempo od startu až do cíle , a tak 65 km ujeli za 2hodiny 45minut   31.4s (Michail Botvinov). Nám to trápení trvalo déle, ale pro všechny to byl zážitek na který se nezapomíná.

Celkové pořadí:

1036 Matela O.            5:46:35.3

1166 Klaus R.              6:28:31.9

1179 Kopřiva M.                   6:39:26.2

1230 Bernátová L.       7:16:57.9

V pondělí večer 20.1.1997 jsme byli doma a na okna bubnoval déšť a tak jsme alespoň na čtyři dny si připomněli jak vypadá normální   zima.

Startovné na 65 km je 450 Ös, ubytování v soukromí 170 Ös za 1 noc se snídaní. Vzdálenost Bystřice pod Hostýnem - Lienz Osttirol 695 km.