Úvod

Napsal Super User. Posted in Dynamo 42

Tak přeci jen něco vyšlo. Toto Dynamo bylo nachystáno již před rokem, ale pak se vedení usneslo, že se vydá ročenka k výročí oddílu (víte jakému ?). Vytvoření ročenky se ovšem několikrát odložilo a do dnešního dne jak vidíte nevyšla. Mám na tom zásluhu i já, dosud jsem nenapsal příslušné příspěvky. Mimo jiné i proto jsem se nedávno rozhodl, že vydám alespoň původní text. Bylo by přece škoda, aby takové skvělé věci, již dávno zapomenuté, nikdy nespatřily světlo světa. A proto pokračujte v čtení a zahloubejte se do let dávno zapomenutých, tedy roku 1997 a 98. Rok 1999 a 2000 není nijak zastoupen. Je sice určitá naděje, že alespoň zkratkovitě se ještě někdy objeví, ale kdo ví? Činností bylo v předcházejících letech dost, ale nevím o žádných serióznějších zprávách.

         Měla by to být záležitost zejména mladších členů, ovšem možná by neškodilo, pokud by se objevilo i něco podrobnějšího o Gasherbrum, či o Everestu více než jen rozhovor před odletem. I já bych mohl prolistovat své poznámky a poskládat pár informací např. z Tater kde jsem byl. Jak to ale dopadně, to se teprve uvidí.

         Ještě několik poznámek k obsahu. Prosím laskavé čtenáře, aby s pochopením četli články napsané někdy před více jak třemi roky. Možná o to víc budou vzpomínkou i pro účastníky. Nevím sice, zda se dočkáme ještě i dalšího pokračování oblíbeného seriálu "Čína", ale možné je vše. Ponechal jsem i článek "Informační revoluce v horách" a to i přesto, že již před dlouhým časem jsem zanechal pokusů něco podobného zprovoznit. Máme ale v oddíle koumavé a hravé členy, odborně zdatné, kteří by po inspirování tímto článkem mohli něco funkčního objevit.

         K plánu na nejbližší období :

9.12.2000 na Skalíkově louce se koná výroční a vánoční členská schůze. Podrobnosti Pavel Frydrych.

         Věnujte prosím pozornost výzvě umístěné na úplném konci tohoto čísla.

         Ještě jednou děkuji všem, kteří do tohoto občasníku přispěli a dále se již nenechte rušit na cestě do minulosti.

 

Matoušek