SEDMIHORKY 1996 8.- 12.5. 1996

Napsal Super User. Posted in Dynamo 41

Účastníci akce

Vedoucí výpravy + aktivizátoři :

- Pavel Frydrych starší s rodinou (budoucích horolezců)

Členové :

- všichni Matouškovi bez hlavy rodiny - horského vůdce (momentálně někde lezl, snad Českomoravská vrchovina)

- kandidáti - věční čekatelé HKB Ivan Hošťálek se svým harémem 4 žen (rodinou)

Oblíbenci dětských srdcí :

Jiří a Petruška "Kasperovi"

Povedlo se

1, Výlet na kolech se vyznačoval nejprve odporem slabších jedinců, následně příznivým ohlasem mužské menšiny na krásy okolí, zejména restaurace na Hrubé Skále. Finální exkurze bufetu před Valdštejnem byla přínosem snad pro všechny.

2, Cesta za drahokamy na Kozákov byla zajímavá nejen tím, že byla spojena s průzkumem jeskyně na Zlaté stezce kolem zříceniny Frýdštejn, ale zejména místem nálezu kýžených drahokamů. Tím byl malý dvorek majitele lomu, který nebyl k zastižení.

3, Rekord do Guinessovy knihy by jistě byl zaznamenán, ale nepodařil se nám v nejbližším okolí 100m najít notáře k zápisu a ověření. Rekord byl vytvořen v poměru ukopnutých palců k množství světla při 1. ročníku Noční kopané HKB. Díky velké tmě (opět bylo zamračeno, vlastně jako vždy) nebylo možné zdokumentovat, kdo s kým hrál, ani kdo vyhrál, ale kupodivu jediný postižený palec vlastnila Majka Frydrychová st.

4, Díky dostatečnému množství "Moravského " pití, přepašovaného přes moravsko-české hranice, jsme se "probojovali až k závěrečnému výstupu na Trosky. Zajímavější však bylo vyhodnocení akce, které bylo provedeno v hospodě pod touto známou zříceninou.

Není vždy jen posvícení

1, Ani vedoucí (!) výpravy si téměř neporadil s rozděláváním ohně s použitím jen mokrého dřeva. Trapně se vymlouval, že když se to v Pionýru probíralo, byl těžce nemocen.

2, Pokusy vyhýbat se kapkám rychlými pohyby do boků, byly vzhledem k místy hustému dešti neúspěšné, a proto budou v následujícím ročníku pokračovat.

3,Pavel Frydrych a Jirka zvaný Kasper údajně   zdolali některé významné vrcholy v okolí kempu, dokonce i Suché skály, ale vlhké počasí jim zabránilo zdolat i další nedaleké velikány a předešlo tichému (vrčivému) mlčení první dámy naší výpravy.

Závěr

Pro zdárný průběh následujících Sedmihorek je třeba zvážit společně následující opatření :

A, vytvořit rezervní fond na zdravotnický materiál a opravu chatek v Sedmihorkách na podporu 2. ročníku Noční kopané HKB popř. jiných bláznivých akcí,

B, do řad HKB získat notáře (nejlépe s ověřeným titulem JUDr.) k ověřování a potvrzování následujících rekordů, vzhledem k rizikovosti takových akcí raději dva kousky,

C, pokračovat v pokusech vyhýbání se kapkám deště tentokrát pohybem vpřed (pro slabší pohybem vzad) s heslem :"nikdy nevíš , kdy to budeš potřebovat",

D, pro lepší průběh akcí dohodnout proškolení   starších členů HKB v některých skautských klubech popř. i telefonickou formou opět s heslem : "Zavolej mi do klubu".

                                       Na shledanou v Sedmihorkách 1997

                                                                               Ivan Hošťálek