Úvod, aneb Štěpán 26.12.1996 tak, jak byl sepsán na Portáši (Matoušek)

Napsal Super User. Posted in Dynamo 41

Je pár minut po půl druhé a já sedím na chatě Portáš. Počasí je letos nádherné, dost mrzne a prašanu tak akorát. Dávám si pivo a čaj a řízek.

             Letos se jelo z Bumbálky. Stopa místy nebyla, o to to však bylo pěknější. Na Portáš jsem dojel první (před Kasárnama šlapu pár km stopu a to už mě přestávalo i bavit) a tak od piva koukám z okna, jak kolem postupně projíždějí ostatní. Asi někam spěchají. Zdeňa Kopřiva, Lumír Kadlas, Laďa Drda, Olda Matela. Jura Šťastný nakoukne dovnitř, ale spěchá na autobus domů, a jede dál. Všichni někam spěcháme, mnohdy vlastně ani nevíme kam a proč. Bývaly časy, že se zde sedávalo do tmy. Sjezd dolů byl sice vždy velmi náročný, ale to patřilo jaksi k tomu. Časy se asi nezměnily, lidé však ano.

           Dnes mi také bylo řečeno hned na startu, že pořád lidi otravuju s nějakýma příspěvkama do Dynama, a že bude teda lepší žádný nevydávat. Budu toto rozhodnutí většiny výboru (všichni z tzv. předsednictva účastnící se dnešní akce) respektovat, jen si dovolím, asi naposled, rozmnožit to, co mi přeci jen někteří dali. Konec konců to nedávali možná ani tak mě, že je otravuji. Možná to napsali z pohnutek, které mizí a míjejí nás, jak ti co projedou kolem.

             Je pár minut před třetí a dorazil Pavel Frydrych a za chvíli Zbyňa Hradílek a Honza Pohanka. Něco se mění a něco přeci jen trochu zůstává. Dáváme si všichni ještě pivo, něco k jídlu, vykládáme, vzpomínáme i trochu plánujeme a za setmění se zvedáme na cestu dolů.

               Přeci jen ten dnešní pěkný den i pěkně končí.

Pro osvěžení paměti uvádím:

Původně zde byl dost dlouhý seznam těch, co slíbili a nepsali. Nakonec se však podařilo kupodivu většinu vymámit a tak jsem ten seznam ke své radosti postupně vymazal.To zase způsobilo trochu odklad ve vydání.