ŠŤĚPÁN 1995

Napsal Super User. Posted in Dynamo 40

Účast: Drda, Prokeš V., Stavinoha, Matela, Frydrych, Matoušek, Kadlas, Hradílek, Hon J., Koppová, Šťastný, Valčík, Marek V., Pohanka, Kopřiva M., Kopřiva Z.

              Jako již tradičně i letos nás dostatečný počet vyrazilo na oblíbený hřeben Javorníků. Troufám si říci, že letošní účast můžeme nazvat hojnou.

            Už v Přerově nás nasedlo pět. Mužik už zahříval sedadla z Olomouce. Medvídek Karhu alias Vasák alias Honza P. už raději upozorňoval, že jeho vázání není ve 100% stavu, abychom si nemysleli, že kdyby se později něco stalo, že je to kvůli fyzičce. V Hustopečích přisedl Laďa. Kolem Valmezu bylo překvapivě méně sněhu než kolem Přerova. Trochu jsme se obávali o množstí sněhu na hřebeni.

            Ještě na Bečvách byl jen slabý poprašek. Při stoupání na Bumbálku se naštěstí tloušťka sněhové pokrývky začala zvyšovat. Za hraniční čárou přistoupila Slavkovská klika v kompletním složení. Jen Stavka si to hnal partyzánskými chodníčky od Tabulí, protože neměl ani občanku. Ani na české ani na slovenské hranici nás však nikdo nekontroloval.V Makově měl autobus 20 minut pauzu, ale díky rychlé slovenské obsluze jsme málem ani to kafe nestihli. Řidič byl naštěstí sympaťák a chvíli na nás čekal. Restaurace na Melociku byla zavřená, takže jsme ještě kousek popošli pěšky a asi v 10.15 jsme vyrazili na trasu.

       Naštěstí připadlo asi 10 cm čerstvého sněhu, který zakryl led. Stopa se sice prošlapávala, ale nebylo to nic tragického. Před rozcestím jsme trochu sešli z cesty, ale vše se úspěšně napravilo. Od rozcestí k Tabulím už to bylo prošlapané Stavkou. Tady taky byla první občerstvovací stanice. Došlo i na lok slivovice (pouze pro přítomné).

            Po hřebeni to šlo hladce. Starý Drak (bývalý nikotin, dnes nekuřák) se nechtěl nechat zahanbit a tak byl neustále v čelní skupině. Po celé cestě jsem nezažil žádné komplikace, všechny sjezdy byly v pohodě, ještě nevyplužené. Jen Laďa si při jednom sjezdu nedal rukavice a odřel si klouby u prstů. Jako učeň. Před posledním vážným sjezdem před Portášem jsme dojeli Stavku, dali si po štamprli, něco cukroví a čaje a valili jsme dolů. Portáš byl zavřený a tak jsme dali pivní a polívkové občerstvení až na Kohútce. Tam jsme se všichni až na bratry Kopřivovy a Vasáka setkali. Ten pro údajnou neprovozuschopnost vázaní opustil naše řady na Kasárnách.

            Před Portášem jsme potkali Jirku Šťastného a hned jsme ho zneužili jako taxikáře k odvozu z Vranče k nádraží. Tak jsem se svezl úžasným Passátem. V hospodě už Kopřiváci čekali a tak jsme přisedli. Za chvíli přijela druhá várka. Olda & spol. měli odvoz až domů luxusní. Pár nás odjelo nejbližším spojem, zbytek dalším přímým, který jel až do Přerova. Akce se vydařila.